Turniej Kół - pierwze zawody pięciomeczu 14.04.2012 j. Ostrowskie

TURNIEJ KÓŁ w 2012 r. ROZPOCZĘTY

W dniu 14 kwietnia 2012 roku na jeziorze Ostrowskim rozpoczęty został kolejny już ‘Turniej Kół” w Powiecie sulęcińskim. W tym roku do grona Kół uczestniczących w poprzednim roku powróciło Koło PZW z Boczowa. Tegoroczny Turniej nosi więc nazwę : „Pięciomecz wędkarski „. W pierwszych zawodach pięciomeczu, zorganizowanych przez Koło PZW Nr 3 Gumoplast z Sulęcina wzięły udział wędkarze z pięciu Kół:

- Koło PZW Nr 1 w Sulęcinie

- Koło PZW Nr 3 „Gumoplast” w Sulęcinie

- Koło PZW Wędrzyn

- Koło PZW „Amur” w Torzymiu

- Koło PZW w Boczowie

Od godziny 8.00, pięcioosobowe drużyny rozpoczęły zmagania wędkarskie nad j.Ostrowskim. Poranny przymrozek i gęsta mgła nie sprzyjały wędkarzom. Ryby również nie chciały współpracować. Brały bardzo słabo, a ich rozmiary nie były imponujące. Po czterogodzinnej walce, sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb. Zważone ryby od każdego wędkarza wróciły do jeziora, a wędkarze udali się na przygotowany przez Koło Nr 3 poczęstunek.

Wyniki drużynowe pierwszych zawodów pięciomeczu:

I miejsce    – 11 pkt – Koło PZW Nr 3 Gumoplast Sulęcin

II miejsce  – 12 pkt Koło Amur Torzym

III miejsce – 16 pkt Koło PZW Nr 1 Sulęcin

IV miejsce – 19 pkt Koło PZW Boczów

V miejsce   – 21 pkt Koło PZW Wędrzyn

Wyniki indywidualne pierwszych zawodów pięciomeczu:

I miejsce     – Sekuła Ryszard – Koło PZW Nr 1 Sulęcin – 1400gr.

II miejsce   -  Andrzejczak Mirosław – Koło PZW Nr 3 Gumoplast – 1280 gr.

III miejsce  – Łagoźny Jan – Koło PZW Boczów – 1220 gr.

Kolejne zawody odbędą się 19.05.2012r. nad j. Ostrowskim, a organizatorem będzie Koło PZW Nr 1 z Sulęcina.