Spotkania - szkolenia

Powiadom znajomego:

W dniu 15 marca 2014 roku w Starostwie Sulęcińskim odbyło się spotkanie strażników Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Sulęcińskiego z Starostą Sulęcińskim Dariuszem Ejchartem. W spotkaniu udział wzięli również:

- Z-ca komendanta Policji Powiatowej w Sulęcinie – Emilian Pal

- Strażnik Państwowej Straży Rybackiej – Józef Łyska

- przedstawiciel Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. ds. ochrony wód – Kazimierz

Szmid

Oraz Prezesi Kół PZW w Powiecie Sulęcińskim:

- A. Demko – Koło PZW Nr 3 Gumoplast w Sulęcinie,

- A. Miszon – Koło PZW Nr 2 LIN w Sulęcinie,

- L.Gramza – Koło PZW Nr 1 Słońsk,

- K. Bieliński – Koło PZW Boczów,

- A.Janowicz – Koło PZW AMUIR w Torzymiu,

- G.Ociepka – Koło PZW Nr 2 w Lubniewicach,

- R.Stachowiak – Koło PZW Nr 1 w Sulęcinie.

Zebranie otworzył Komendant SSR Powiatu Sulęcińskiego- Ryszard Stachowiak, który przedstawił sprawozdanie z działalności SSR za rok 2013. Komendant podziękował za pomoc i zaangażowanie w pracach SSR Staroście Sulęcińskiemu , Okręgom PZW w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze oraz za współpracę z Państwową Strażą Rybacką i Komendą Powiatowej  Policji w Sulęcinie.

Na spotkaniu poruszono wiele spraw bezpośrednio dotyczących działalności SSR w Powiecie Sulęcińskim, między innymi:

- konieczność przeprowadzenia szkoleń strażników, policjantów KPP z zakresu ustawy o rybactwie śródlądowym i ustaw szczególnych,

- zatrzymywanie zezwoleń za wykroczenia z regulaminu połowu ryb,

- okresów ochronnych i wymiarach ochronnych ryb ustalonych przez Okręgi,

- przejęcie jezior przez Starostwo w Sulęcinie,

- garaże dla sprzętu będącego na wyposażeniu SSR.

Na zebraniu zwrócono uwagę na zwiększenie dotychczasowej współpracy z PSR i Komendą Policji oraz innymi służbami zainteresowanymi przeciwdziałaniu kłusownictwu na wodach śródlądowych Powiatu Sulęcińskiego(Straż Leśna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Parkowa –Parku „Ujście Warty”). Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart i przedstawiciel Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp.- Kazimierz Szmid w swoich wystąpieniach zapewnili, że Starostwo Sulęcińskie i Okręg PZW dołoży wszelkich starań w zakresie pomocy dla SSR Powiatu Sulęcińskiego w jej działalności na rzecz ochrony wód PZW i Skarbu Państwa oraz w zwalczaniu kłusownictwa rybackiego.

art. R.Stachowiak