DRUŻYNOWE ZAWODY WĘDKARSKIE KÓŁ POWIATU SULĘCIŃSKIEGO

DRUŻYNOWE ZAWODY WĘDKARSKIE KÓŁ POWIATU SULĘCIŃSKIEGO 25.09.2021 j.Ostrowskie

Powiadom znajomego:

DRUŻYNOWE ZAWODY SPŁAWIKOWE KÓŁ POWIATU SULĘCIŃSKIEGO

- j. Ostrowskie 25 września 2021r.

W dniu 25 września na jeziorze Ostrowskim, gm. Sulęcin, odbyły się drużynowe zawody spławikowe w ramach projektu „Polsko – Niemiecka integracja nad lubuską wodą” finansowanego przez Marszałka Województwa Lubuskiego. Organizatorem zawodów była Lokalna Grupa Rybacka „Wodny Świat” i Koło PZW Nr 1 w Sulęcinie.

O godz. 7.00  zawody otworzyli: Prezes LGR „Wodny Świat” – Eugeniusz Sembratowicz i Prezes Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie – Ryszard Stachowiak. Z regulaminem zawodów wędkarskich zapoznał uczestników Ryszard Stachowiak. Po przeprowadzonym losowaniu sektorów i stanowisk zawodnicy z drużyn Kół Powiatu Sulęcińskiego rozeszli się na stanowiska. W zawodach wzięło udział 8 pięcioosobowych drużyn z Kół: Sulęcin Nr 1, Sulęcin Nr 2 LIN, Sulęcin Nr 3 GUMOPLAST, Wędrzyn, Lubniewice Nr 1,  Krzeszyce, Torzym AMUR, Boczów. Sędzią głównym zawodów był Kol. Grzegorz Gregoryński, który wraz z sędziami pomocniczymi  sprawował pieczę nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

O godz. 9.00 rozpoczęły się zawody, a zakończyły się po czterech godzinach wędkowania, o godz. 13.00. Po czterech godzinach wędkarskich zmagań, sędziowie dokonali ważenia ryb na stanowiskach. Po ważeniu ryby wróciły z powrotem do wody. Sędziowie po skończonym ważeniu zasiedli do ustalenia  wyników, a uczestnicy zawodów mieli czas na wspólne biesiadowanie przy zamówionym cateringu. Wspólne biesiadowanie w gronie wędkarzy - przedstawicieli Kół Powiatu Sulęcińskiego , było spotkaniem podsumowującym sezon wędkarski w Powiecie Sulęcińskim.

Po ustaleniu przez sędziów wyników zawodów przystąpiono do wręczania pucharów i nagród indywidualnych uczestnikom zawodów.

Nagrody wręczali: Eugeniusz Sembratowicz – Prezes LGR Wodny Świat i Grzegorz Gregoryński - Sędzia główny zawodów.

Klasyfikacja drużynowa zawodów :

I miejsce       – Koło PZW Nr 1 Sulęcin                6    pkt.

II miejsce      – Koło PZW Nr 1 Lubniewice       – 15,5 pkt.

III miejsce     – Koło PZW Boczów                    – 17    pkt.

IV miejsce     - Koło PZW Nr 2 LIN                    – 17,5 pkt.

V miejsce      – Koło PZW AMUR Torzym           – 22    pkt.

VI miejsce    – Koło PZW Krzeszyce                 – 31    pkt.

VII miejsce   – Koło PZW Wędrzyn                  – 33     pkt.

VIII miejsce  – Koło PZW Nr 3 Gumoplast       – 40     pkt.

Puchar za największą rybę odebrał Kol. Jakub Kartawik – Koło PZW Nr 1 Sulęcin, za leszcza 715 g.

Klasyfikacja indywidualna dziesięciu najlepszych zawodników:

1. Sobczak Maksymilian, Koło PZW Nr 1 Sulęcin         1 m. sektor. - 3470 pkt.
  2. Kartawik Jakub, Koło PZW Nr 1 Sulęcin                  1 m. sektor. - 3455 pkt.
  3. Pulka Wojtek, Koło PZW Nr 1 Sulęcin                     1 m. sektor. - 3320 pkt.
  4. Szczepański Sławomir, Koło PZW Nr 1 Lubniewice 1 m. sektor.– 2665 pkt.
  5. Chalecki Marcin, Koło PZW Nr 1 Sulęcin                  1 m. sektor.- 2230 pkt.
  6. Topczewski Zbigniew, Koło AMUR Torzym               2 m. sektor.- 3120 pkt.
  7. Niekrasz Jarosław, Koło PZW Boczów                     2 m. sektor. –2970 pkt
  8. Matelski Dominik, Koło PZW Nr 1 Sulęcin                2 m. sektor. – 2605 pkt.
  9. Kaługa Marcin, Koło PZW Boczów                           2 m. sektor. – 2520 pkt.
  10. Raniewicz Andrzej, Koło PZW Nr 2 LIN Sulęcin       2 m. sektor. – 2215 pkt.

Na zakończenie zawodów Prezes LGR E.Semratowicz podziękował sponsorom i organizatorom projektu za jego realizację i zaprosił wędkarzy z Kół Powiatu Sulęcińskiego do udziału w podobnych projektach wędkarskich organizowanych przez LGR „Wodny Świat” w roku 2022.

art. R.Stachowiak,