Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Mamy to !!! Mamy Mistrza Polski !!!

Aktualności | 2021-08-18 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 1

Rok 2021 r.  po ciężkim roku, jakim był pandemiczny 2020, zapisze się złotymi zgłoskami w annałach naszego Koła. W dniach 17-18 lipca odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski w kategoriach U-15 i U-20. W obu kategoriach startowali nasi modzi zawodnicy: w U-15 Wojtek Pulka, w U-20 Jakub Kartawik. Mistrzostwa odbyły się na Łowisku Specjalnym Koła PZW Okoń-Wodociągi w Częstochowie.

W pierszym dniu zawodów kapitalny start zanotowali nasi młodzi koledzy : Wojtek Pulka zajął 2 miejsce sektorowe ( łowił na stanowisku B-15) z wynikiem 3710 g. Jeszcze lepiej zaprezentował sie Jakub Kartawik, zajmując 1 miejsce sektorowe ( stanowisko D-11) z wynikiem 5405 g.

Pierwszy dzień zawodów i wyniki naszych wędkarzy wskazały na doskonałe przygotowanie do zmagań mistrzowskich. Z nadzieją należało oczekiwać drugiego dnia mistrzostw.

Drugi dzień przyniósł jeszcze większe emocje. Jakub Kartawik wylosował stanowisko C-3, na którym osiągnął 2 miejsce sektorowe z wynikiem 3920 g. Niestety, po podliczeniu pozostałych wyników okazał się, że pomimo doskonałych dwóch tur Kuba zajmie 4 miejsce , przegrywając miejsce na podium o zaledwie 275 g.

Równolegle Wojtek Pulka walczył o zajęcie jak najlepszego miejsca w drugim dniu na stanowisku nr A-1. Po zważeniu ryb okazało się, że jego wynik - 6345 g był najlepszym, dał mu 1 miejsce w sektorze. Po podliczeniu wyników z obu dni okazuje się, że Wojtek zdobył 3 punkty sektorowe, przy wadze 10055 g, co dało mu TUTUŁ MISTRZA POLSKI W KATEGORII U-15 !!!!!!!

Drugiego zawodnika wyprzedził o ponad 2 kg złowionych ryb, co daje obraz jakimi umiejętnościami dysponuje nasz Mistrz i jaką prezentował formę.

Gratulujemy naszemu Mistrzowi no i oczywiście Kubie, któremu zabraknął przysłowiowy łut szczęścia do miejsca na podium. Oczywiście również składamy podziękowania dla wszystkich, których praca i zaangażowanie złożyły się na sukces naszych zawodników, mając szczególnie na uwadze rodziców oraz trenerów. Życzymy dalszych sukcesów i ... połamania kija.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.